De nieuwe cijfers werden dinsdag bekendgemaakt door Nielsen Media Research. De sterkste daling was te zien bij de kranten, waar het aantal met 6,6 procent afnam, in het eerste kwartaal was de afname nog 3,9 procent. Het aantal personeelsadvertenties op websites daalde met 2,3 procent. Die daling is minder hard gegaan dan in het eerste kwartaal van dit jaar, toen nog een afname van 3,7 procent werd geconstateerd.
In de vakbladen liep het aantal personeelsadvertenties weliswaar terug met 3,5 procent, maar die daling was veel kleiner dan in het eerste kwartaal, toen er nog sprake was van een afname van 9,2 procent.
In totaal registreerde Nielsen 365.000 personeelsadvertenties met daarin 413.000 vacatures. 90,3 procent hiervan werd op internet gepubliceerd. Bijna 6 procent stond in kranten en 3,4 procent van de advertenties kwam terecht in vak- en managementbladen.
Bron: Het Financieele Dagblad
• Kennismaken met Flexmarkt? Bestel nu ons introductieabonnement: 3 nummers voor € 9,99.
