Dit zegt FNV-voorzitter Agnes Jongerius in een interview met de Volksrant.
Bedrijven moeten om de quota te halen een voorkeursbeleid voor vrouwen voeren. Volgens de FNV-voorzitter is in Noorwegen ook pas resultaat geboekt toen er een quotum werd ingevoerd.
Jongerius meent dat vrouwen nodig zijn 'om de bestaande blanke mannencultuur te veranderen'. Op dit moment wordt nog geen 10 procent van de topfuncties door vrouwen bekleed. Het lukt vrouwen vaak niet om meer dan twee carrièrestappen te maken, aldus Jongerius.
Minister Donner ziet niets in het voorstel van Jongerius. Volgens de minister leidt dit tot overspannen verwachtingen die niet waar te maken zijn en dat werkt alleen maar averechts. Dat zei de minister woensdag in het radioprogramma De Ochtenden.
Eurocommissaris Neelie Kroes (Mededinging) heeft eerder gepleit voor een gedragscode die bedrijven verplicht zich in te spannen om meer vrouwen in topfuncties te krijgen.
• Abonneer u op de gratis nieuwsbrief van flexmarkt.nl.
• Kennismaken met Flexmarkt: bestel nu ons introductieabonnement 3 nummers voor €9,99.
• Kennismaken met Flexmarkt: bestel nu ons introductieabonnement 3 nummers voor €9,99.
