Uit onderzoek van ASA Student blijkt dat werkgevers gezamenlijk gemiddeld 20.000 keer per maand via online zoekmachines naar kandidaten zoeken. 'Het organiseren van een eigen, online campagne is een goede manier om hierop in te spelen en op te vallen tussen de massa', aldus Ramses Serno, algemeen directeur van ASA Student.
Door de daling van het aantal vacatures en de toename van het aantal starters op de arbeidsmarkt, is het vinden van een leuke baan een behoorlijke uitdaging. Bedrijven zien door de bomen het bos niet meer en pikken degenen die het meeste opvallen eruit. ASA Student heeft de volgende tips opgesteld, vanuit haar ervaring met zowel starters als opdrachtgevers, om dè baan toch te kunnen bemachtigen:
1. Organiseer een eigen, online campagne
Door het opstarten van een persoonlijke, online campagne, geef je een innovatief en creatief tintje aan jouw sollicitatie. Het wordt snel duidelijk wat je wilt, waar je goed in bent en welke talenten en ambities je bezit. Dit kan via online, vakgerichte communities of via verschillende platforms als LinkedIn, Hyves en Facebook. Met name door het creëren van een eigen site met daaraan een Google AdWords campagne gekoppeld, zul je enorm opvallen.
2. Maak jezelf online ‘vindbaar’
Denk na over welke woorden werkgevers zullen gebruiken als ze jou online willen vinden via zoekmachines of jobboards. Gebruik deze woorden in je motivatie of in je cv die je online hebt staan. Met te hippe of ongebruikelijke woorden, mis je veel (zoekende) werkgevers, ondanks het feit dat het profiel wel degelijk aansluit.
3. Benader je (online) netwerk actief
Het eigen netwerk is vaak groter dan je denkt. Je kent ongetwijfeld iemand uit de branche of het bedrijf waarin je graag wilt werken. Personen uit je netwerk kunnen de deur naar de ideale baan al op een kier zetten door het eerste contact te leggen. Een community als LinkedIn is een goed middel voor het benaderen van het netwerk.
4. Schakel een arbeidsbemiddelingsbureau in
Mochten de bovengenoemde tips toch iets te hoog gegrepen zijn voor je, dan kan je ook een bureau als ASA Student inschakelen om dit voor je te doen. Een bureau is dagelijks bezig om haar kandidaten (online) onder de aandacht te brengen bij diverse opdrachtgevers.
Ramses Serno: 'De starter van tegenwoordig heeft het niet gemakkelijk. Het is en blijft lastig om zonder al te veel ervaring een baan in je vakgebied te vinden, die ook nog eens toekomstperspectief biedt. Met name binnen de huidige situatie, waarin werkgevers voldoende aanbod hebben. Uit onze dagelijkse contacten met opdrachtgevers merken wij echter wel dat ze ondanks de recessie nog steeds openstaan voor jonge, ambitieuze mensen. Er zijn dus nog voldoende kansen om aan een baan te komen, mits je op de één of andere manier opvalt. Bijvoorbeeld door aan de slag te gaan met een online campagne. Dit getuigt van ambitie, creativiteit en kennis van nieuwe media. Eigenschappen en vaardigheden waar in de zoektocht naar kandidaten veel waarde aan wordt gehecht.'

U wilt toch ook als eerste op de hoogte zijn van de ontwikkelingen in de flexbranche en op de arbeidsmarkt? Met de 
In de Flexmarkt Webshop vind je als professional op het gebied van arbeidsbemiddeling de boeken, cd-roms en online producten die je helpen je ambities waar te maken »