Bladel spreidt buitenlandse werknemers liever

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
27-jun 2008
De burgemeester van het Brabantse Bladel, Peter Grem, wil niet dat buitenlandse werknemers zoals Polen in grote groepen samen in één woning of hotel worden gehuisvest.

Grem vindt dat buitenlandse werknemers recht hebben op goede huisvesting, maar wil problemen die zich voordoen wanneer ze allemaal op een kluitje zitten voorkomen.

Flexwerkershotel
In Eersel zijn plannen ontstaan om een hotel voor flexwerkers te bouwen in het centrum van het dorp. De firma Metaalflex wil daar een hotel met 150 bedden voor buitenlandse werknemers realiseren. Daarover wordt binnenkort gesproken met de gemeente.

Burgemeester Grem, die de kwestie vanuit Bladels perspectief bekijkt, is niet erg gecharmeerd van een locatie midden in het dorp. Hij heeft de bedrijfsleiding van Metaalflex al geadviseerd eens te gaan kijken naar leegstaande panden, zoals het voormalige asielzoekerscentrum in Budel en diverse kloosters in de regio. Een hotel op het Kempisch Bedrijvenpark is volgens hem ook een geschikte optie. Verder is hij voorstander van de komst van pensions speciaal voor buitenlandse werknemers. Ook wil hij de mogelijkheid van het realiseren van tijdelijke wooneenheden bezien.

Grem, die in januari stopt als burgemeester, acht de buitenlandse werknemers onmisbaar voor de regionale economie. In Bladel zijn her en der zo'n honderd Polen gehuisvest. Volgens de burgemeester levert dat geen problemen op, zolang maar niet hele straten voor dat doel opgekocht worden.

Bron: Eindhovens Dagblad

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoudt mij
 



Sociale media

De LinkedIn-groep van Flexmarkt telt 5.700 leden. Kom ook in contact met branchegenoten of reageer op stellingen van de redactie.
Word lid van de Flexmarkt LinkedIn-groep »

Volg Flexmarkt op Twitter: @Flexmarktnl

Met de Flexmarkt nieuwsbrief ontvangt u iedere week het laatste nieuws, actuele arbeidsmarktcijfers en de laatste vacatures in uw mailbox. Meld u nu aan » 

- Portret van Adecco
- De Flexmarkt Omzetranglijst 2011

Nog geen abonnee?
Probeer 3 nummers voor € 9,99
.
Het abonnement stopt automatisch.