Forse loonsverhoging werknemers grootmetaal

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
20-apr 2011
De werkgevers in de grootmetaal en de vakbonden, waaronder FNV Bondgenoten, CNV Vakmensen en De Unie, hebben een principeakkoord gesloten voor een nieuwe cao.

Dat hebben de partijen dinsdag bekendgemaakt. De nieuwe overeenkomst heeft betrekking op de periode 1 mei 2011 tot 1 juli 2013.

De afgesproken inkomensverbetering bedraagt 4,75 procent, waarvan 4,25 procent een structurele loonsverhoging is. Daarnaast zullen werkgevers de premie voor de overgangsregeling voor het vroegpensioen voor hun rekening nemen. Dat levert de werknemers nog een netto verhoging op van gemiddeld 0,5 procent. De jeugdschalen boven de 22 jaar vervallen, jongeren krijgen de normale beloning die gelden voor vaklieden.

Het loon stijgt per 1 juli met 1,15 procent, op 1 januari 2012 met 1 procent, op 1 juli dat jaar met 1,1 procent en op 1 januari 2013 met 1 procent.

De bonden gaan het principeakkoord voorleggen aan de leden. De nieuwe cao geldt voor 140.000 werknemers.

Bron: ANP

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoudt mij
 



Sociale media

De LinkedIn-groep van Flexmarkt telt 5.700 leden. Kom ook in contact met branchegenoten of reageer op stellingen van de redactie.
Word lid van de Flexmarkt LinkedIn-groep »

Volg Flexmarkt op Twitter: @Flexmarktnl

Met de Flexmarkt nieuwsbrief ontvangt u iedere week het laatste nieuws, actuele arbeidsmarktcijfers en de laatste vacatures in uw mailbox. Meld u nu aan » 

- Portret van Adecco
- De Flexmarkt Omzetranglijst 2011

Nog geen abonnee?
Probeer 3 nummers voor € 9,99
.
Het abonnement stopt automatisch.