De rechtbank vindt dat het Openbaar Ministerie te lang over deze zaak heeft gedaan. De officier van justitie had zowel tegen Roosendaler E.A. (40) als tegen boekhouder H.G. (26) uit Dordrecht een gevangenisstraf van vijftien maanden waarvan vijf voorwaardelijk geëist.
Fraude
Door de fraude met het Bergse uitzendbureau Zeypsa zou het Uitkeringsinstituut Werknemersverenigingen (UWV) voor vele tonnen zijn benadeeld. De beide mannen hebben volgens justitie op grote schaal gesjoemeld met urenfacturen en inleenfacturen. Ze deden net of ze personeel inleenden van drie andere uitzendbureaus, voerden fictieve urenlijsten op met eveneens gefingeerde namen. In de onvolledige administratie werden te lage, onjuiste of geen loonbedragen opgevoerd van werknemers.
Ronselen
A. was de echtgenoot van de volgens Justitie papieren eigenaresse van Zeypsa. De veroordeelde beweerde echter van niets te weten. Hij zou slechts wat hand- en spandiensten voor zijn vrouw hebben verricht, zoals het ronselen van personeel bij het asielzoekerscentrum in Ossendrecht. Ook zou hij werknemers naar tuinders hebben vervoerd. Maar hij zegt zelf nooit in de papieren te hebben gekeken ‘omdat hij daar toch geen verstand van had’.
Personeel
De rechtbank verwerpt dit. Volgens de rechtbank was A. betrokken bij alle facetten van het uitzendbureau en zocht hij zelf naar personeel en opdrachtgevers. Omdat A. tijdens zijn werk voor het uitzendbureau een WAO-uitkering ontving, heeft hij volgens de rechtbank tweeënhalf jaar uitkeringsfraude gepleegd.
Werkstraf
Hoewel de rechtbank een gevangenisstraf passend zou vinden, legt zij dit niet op. "Het Openbaar Ministerie heeft drie jaar over de zaak gedaan nadat ze A. en G. als verdachten had aangemerkt. Dan is gevangenisstraf niet meer aan de orde", aldus de rechter. De frauders krijgen nu beiden een voorwaardelijke gevangenisstraf van zes maanden en een werkstraf van 240 uur.


- Portret van Adecco