Principeakkoord cao gemeenten

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
17-mei 2010
Afgelopen vrijdagavond hebben de vakbonden en de VNG een principeakkoord bereikt over de nieuwe cao voor gemeenteambtenaren.

De cao heeft een looptijd van twee jaar.

Werknemers ontvangen dit jaar eenmalig 1,5 procent. Daarnaast wordt de eindejaarsuitkering in 2010 en 2011 verhoogd met telkens 0,5 procent en het salaris wordt in 2011 verhoogd met 0,5 procent.

Eén procent van de eenmalige uitkering in 2010 kan structureel worden als de bonden en werkgevers het eens worden over een sociale leidraad begin 2011 wanneer de omvang van de bezuinigingen bekend zijn. In de sociale leidraad maken de partijen afspraken over hoe de bezuinigingen worden opgevangen. De uitgangspunten hierin zijn: minder externen, minder bureaucratie, modernisering en geen gedwongen ontslagen.

Het akkoord volgt op drie maanden van estafetteacties bij de gemeenten. De achterbannen van de verschillende partijen moeten het akkoord nog wel goedkeuren voordat er definitief een nieuwe cao komt. De partijen leggen het principeakkoord met een positief advies voor aan hun achterban.


 

Bron: Abvakabo FNV

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoudt mij
 

Volg ons

       

Met de Flexmarkt nieuwsbrief ontvangt u iedere week het laatste nieuws, actuele jurisprudentie en de laatste vacatures in uw mailbox. 
Meld u nu aan » 

- Het schizofrene dealjaar 2011
- Olympia's nieuwe recordjaar

Nog geen abonnee?
Bestel een gratis proefnummer of neem een introductieabonnement.

Poll

Betere voorlichting over het voorkomen van discriminatie zal niet echt helpen, de klant krijgt toch wel wat hij wilt.
Eens
Oneens

Blader door Flexmarkt Magazine

Bekijk hieronder een virtueel exemplaar van Flexmarkt. Maak voordelig kennis met het blad. 3 nummers voor slechts €10. Introductieabonnement »