Het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid heeft een subsidieverzoek nog in behandeling.
De op de Amsterdamse Wallen gevestigde christelijke hulpverleningsinstantie Scharlaken Koord draagt zorg voor het omscholen van de vrouwen en de psychosociale voorbereiding op een reguliere baan.
Het project komt voort uit de onlangs verschenen prostitutienota van GroenLinks-wethouder Marijke Vos. Zij wil prostituees extra beschermen door strengere vergunningsregels voor seksexploitanten, maar ook door hulpverlening aan vrouwen die het circuit willen verlaten.
De verandering van werkveld brengt voor de ex-prostituees grote veranderingen met zich mee. Wethouder Vos wil dat de vrouwen zoveel mogelijk worden geholpen bij die moeilijke overstap.
Randstad wil in het eerste jaar in elk geval vijftig ex-prostituees aan het werk helpen. Dat aantal is volgens het bedrijf minimaal nodig om voldoende voorbeeldfunctie te creëren voor andere prostituees die zich voor het project willen aanmelden.
Het gaat om individuele trajecten op maat. Dat wil zeggen dat het programma er voor iedere vrouw anders uit kan zien. Een prostituee die al jaren in het vak zit, heeft namelijk een ander startniveau dan iemand die nog maar net van de middelbare school komt. Ook heeft elke deelnemer weer andere ambities en vaardigheden, waardoor ze niet als groep kunnen worden klaargestoomd. Zodra blijkt dat een ex-prostituee er echt aan toe is, wordt er bemiddeld naar een passende baan.
Bron: Trouw
Randstad HR Solutions begeleidt Amsterdamse ex-prostituees
Tekstgrootte:
18-jul 2008
De arbeidsbemiddelaar begeleidt hen bij hun zoektocht naar een job buiten
de seksindustrie. Het project krijgt financiële steun van de gemeente
Amsterdam.
0 Reacties
Er zijn nog geen reacties geplaatst.

- Portret van Adecco