Samenwerking voor veilig vakantiewerk

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
30-jun 2011
CNV Jongeren start een landelijke campagne om veilig vakantiewerk te promoten. Uitzendorganisaties Adecco en Tempo-Team ondersteunen de campagne van de vakbond.

Door gebrek aan ervaring lopen vakantiewerkers 25 procent meer risico op een bedrijfsongeval dan reguliere arbeidskrachten. Dit blijkt uit onderzoek van de Arbeidsinspectie die dit jaar extra streng controleert op veiligheid tijdens vakantiewerk. De tijdelijke aard van het werk maakt dat veel jongeren onvoldoende op de hoogte zijn van de gevaren en de belangrijkste voorschriften, waardoor de kans op een ongeval groot is.

Donderdag 30 juni wordt de aftrap van de campagne gegeven bij Van Dijk Educatie uit Kampen, waar elke zomervakantieperiode vierduizend vakantiekrachten werken. Adecco en Tempo-Team zijn belangrijkste leverancier van de vakantiekrachten bij Van Dijk. De uitzendorganisaties zullen jongeren stimuleren om via de website www.vakantiebaantje.com, welke belangrijk onderdeel is van de voorlichtingscampagne, hun oordeel te geven over de veiligheid van hun vakantiewerkplek.

De campagne wordt ondersteund door het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid.
 

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoudt mij
 



Sociale media

De LinkedIn-groep van Flexmarkt telt 5.700 leden. Kom ook in contact met branchegenoten of reageer op stellingen van de redactie.
Word lid van de Flexmarkt LinkedIn-groep »

Volg Flexmarkt op Twitter: @Flexmarktnl

Met de Flexmarkt nieuwsbrief ontvangt u iedere week het laatste nieuws, actuele arbeidsmarktcijfers en de laatste vacatures in uw mailbox. Meld u nu aan » 

- Portret van Adecco
- De Flexmarkt Omzetranglijst 2011

Nog geen abonnee?
Probeer 3 nummers voor € 9,99
.
Het abonnement stopt automatisch.