Dit blijkt uit het jaarlijkse Most Wanted onderzoek van Manpower. In 27 landen en gebiedsdelen werden 37.000 werkgevers ondervraagd. In Nederland deden 770 werkgevers mee.
Hans Leentjes, algemeen directeur van Manpower Nederland: “Het Manpower-onderzoek geeft duidelijk aan dat er in Europa een tekort aan vaklieden is. We zien dan ook dat met name deze schaarste in veel landen leidt tot inzet van medewerkers uit het buitenland.”
Wereldwijd gezocht
Salesmanagers zijn het meest gewild in acht landen of gebiedsdelen: Verenigde Staten, Japan, Hong Kong, Taiwan, Singapore, Nieuw-Zeeland, Ierland en Peru. Voor vaklieden is het meeste werk in Duitsland, Verenigd Koninkrijk, Canada, Australië, Spanje, Zweden, Italië, België, Oostenrijk, Frankrijk en Zwitserland. Vergeleken met 2006 zijn IT’ers en administratieve medewerkers minder schaars en zijn bijvoorbeeld financiële medewerkers meer in trek.
De top tien van in Nederland meest gewilde werknemers voor 2007 is:
1. Technici
2. Vaklieden
3. Chauffeurs
4. Managers
5. Accountants en andere financiële medewerkers
6. Administratieve/secretariële medewerkers
6. Koks
6. Productiemedewerkers
9. Engineers
9. Salesmanagers
Wereldwijd ziet de top tien van most wanted-medewerkers er voor 2007 als volgt uit:
1. Salesmanagers
2. Vaklieden
3. Technici
4. Engineers
5. Accountants en andere financiële medewerkers
6. Ongeschoolde arbeiders
7. Productiemedewerkers
8. Chauffeurs
9. Managers
10. Machinewerkers
Voor EMEA (Europa, Midden-Oosten, Afrika) is dat:
1. Vaklieden
2. Technici
3. Engineers
4. Salesmanagers
5. Chauffeurs
6. Administratieve/secretariële medewerkers
7. Koks
8. Ongeschoolde arbeiders
9. Accountants en andere financiële medewerkers
10. Horecamedewerkers
Leentjes: “Uiteraard betekent dat niet dat functies die niet (meer) voorkomen in de top tien niet vacant zijn. Eerder laat het zien dat werkgevers hun arbeidsmarktstrategieën beter op orde krijgen. Combinaties van outsourcing, in-sourcing, on- en offshoring en automatisering worden ingezet om de workflow beter te beheersen. Toch blijkt uit een onderzoek van McKinsey onder CEO’s dat talentmanagement en businessstrategie nog veel beter op elkaar kunnen worden afgestemd en dat talentmanagement meer aandacht van het senior management behoeft.”
Bekijk het Manpower Most Wanted onderzoek (pdf; Engels)

- Portret van Adecco