Timing ontvangt Certified Flex Home keurmerk

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
3 reacties
24-aug 2009
Uitzendorganisatie Timing ontving dinsdag het keurmerk ‘Certified Flex Home’. Door de sticker is voor gemeente, brandweer, controlerende instellingen en uitzendkrachten in één oogopslag duidelijk dat Timing verantwoord omgaat met de huisvesting van flexmigranten.
Timing ontvangt Certified Flex Home keurmerk

‘Een tien met een griffel!’ zo luidt het oordeel van het onafhankelijke inspectiebureau VRO Services over de huisvesting van Poolse flexwerkers bij uitzendorganisatie Timing. De uitzendorganisatie vindt het belangrijk dat er goed gezorgd wordt voor haar Poolse werknemers.

Project Coördinator Jenny Egberink, Timing EU Services: ‘Als je mensen uitnodigt om in Nederland te komen werken, moet je er ook voor zorgen dat ze gastvrij ontvangen worden. Daarom kennen we binnen Timing ook een aparte afdeling: Timing EU Services.’ Het team, dat zowel Nederlands als Pools spreekt, is zeven dagen per week en 24 uur per dag bereikbaar voor zowel opdrachtgevers, uitzendkrachten, vestigingen als huiseigenaren. 'Door veelvuldig contact met elkaar te onderhouden voorkom je dat er problemen ontstaan. Dat deze inzet nu wordt erkend door een keurmerk is natuurlijk een enorm compliment!'

De VRO voert, in opdracht van de ABU, huisvestingscontroles uit bij uitzendondernemingen die lid zijn van de ABU. Doel van deze controles is niet alleen om vast te stellen of aan de huisvestingsnormen in de ABU CAO voor Uitzendkrachten is voldaan, maar tevens om de kwaliteit van de huisvesting te verhogen. 'De verantwoordelijkheid voor een schone, veilige en fatsoenlijke woning ligt namelijk primair bij de werkgever, vindt Tom Gibcus. Met het beeldmerk ‘Certified Flex Home’ worden ABU-leden, zoals Timing, in staat gesteld te laten zien dat zij die verantwoordelijkheid hebben genomen. Timings huisvesting voor flexmigranten is een schoolvoorbeeld voor de branche. Zij verdienen het keurmerk en daar zijn we als brancheorganisatie erg blij mee.”

In Nederland werken momenteel naar schatting 150.000 Poolse medewerkers. De helft van deze migranten werkt als uitzendkracht en dient conform de ABU CAO voor Uitzendkrachten te worden verloond. Voor 75% van de Poolse uitzendkrachten wordt de huisvesting georganiseerd door hun uitzendonderneming. Deze onderneming houdt op zijn beurt (een deel van de) huisvestingskosten in op het loon van de uitzendkracht. Misstanden rond Polen die in het nieuws verschijnen houden vaak verband met malafide uitzendondernemingen die zeer slechte huisvesting organiseren en daarvoor ook nog eens te hoge kosten rekenen.

3 Reacties

Goed om te horen dat er ook nog organisaties zijn die de materie omtrent de huisvesting (behandeling) van Poolse werknemers serieus nemen! Een absoluut compliment voor Timing dus!
Henk de Vries @ 24-08-2009 11:40 uur
Gefeliciteerd! keep up the good work! Mooi dat dit ook eens in het nieuws komt in plaats van allerlei wantoestanden!
Rianne Winkel @ 24-08-2009 12:37 uur
Jenny, Gefeliciteerd met het keurmerk! Groetjes Karin/HollandZorg
karin Louwers @ 24-08-2009 14:56 uur

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoudt mij
 

Volg ons

       

Met de Flexmarkt nieuwsbrief ontvangt u iedere week het laatste nieuws, actuele jurisprudentie en de laatste vacatures in uw mailbox. 
Meld u nu aan » 

- Het schizofrene dealjaar 2011
- Olympia's nieuwe recordjaar

Nog geen abonnee?
Bestel een gratis proefnummer of neem een introductieabonnement.

Poll

Betere voorlichting over het voorkomen van discriminatie zal niet echt helpen, de klant krijgt toch wel wat hij wilt.
Eens
Oneens

Blader door Flexmarkt Magazine

Bekijk hieronder een virtueel exemplaar van Flexmarkt. Maak voordelig kennis met het blad. 3 nummers voor slechts €10. Introductieabonnement »