Uitzendkracht weggepest wegens seksuele geaardheid

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
21-mei 2008
Een 18-jarige uitzendkracht zegt dat hij bij inlener Albert Heijn door het personeel is weggepest vanwege zijn seksuele geaardheid.
De 18-jarige werkte vier maanden via een uitzendbureau bij het AH-filiaal en was volgens de consulent van het uitzendbureau een goede werknemer die naar behoren functioneerde. 'Op een gegeven moment had ik de werknemer huilend aan mijn bureau, maar ik wist er geen raad mee. Overplaatsing is dan ook de beste oplossing geweest.'
 
Pesterijen aan de orde van de dag
De jongen beweerde tegen internetradiozender Sunshine LIVE dat hij door het AH-personeel en klanten van het filiaal werd gediscrimineerd omdat hij homo is. 'Op een gegeven moment hoorde ik personeel onder elkaar zeggen dat ik "te homo" ben. Ik werkte er vier maanden toen de filiaalmanager naar mij toe kwam en stelde dat ik waarschijnlijk overgeplaatst moest worden. Daarna begon de hel pas echt. Pesterijen van klanten en personeel waren aan de orde van de dag', aldus de verbolgen ex-werknemer.
 
'Ik heb nooit geweten dat ik in zo'n situatie terecht zou kunnen komen. Het vertrouwen in mensen ben ik in die periode even kwijtgeraakt en ik stond te klapperen met m'n oren toen ik ook nog eens merkte dat ik helemaal alleen in deze situatie stond.'
 
Reactie Albert Heijn
Filiaalmanager Kornelis Afman weerspreekt tegen Sunshine LIVE de beschuldigingen. Volgens Afman ligt de schuld volledig bij de ex-werknemer, het gedrag van de jongen zou de mensen afschrikken. 'Bij ons werkt nog een homojongen, maar die gedraagt zich "normaal" zoals het hoort en aan hem kun je niet zien dat hij homo is.'
 
De leiding van het AH-filiaal stelt dat het probleem niet zozeer aan de jonge werknemer ligt, maar aan de wijk Hoogkerk. Het zou hier gaan om een hechte gemeenschap en het kan volgens de leiding voorkomen dat de wijkbewoners niet willen wennen aan de indruk die deze jongen in 'zijn omgang' achter laat.
 
Woordvoerder Lucas Stassen van Albert Heijn steunt de beslissing van bedrijfsleider Afman voor overplaatsing. 'Ik wijs iedere vorm van discriminatie binnen ons bedrijf af en daarmee sta ik achter de keuze van de filiaalhouder.' Volgens Stassen is er naar aanleiding van de beschuldigingen geen reden voor een intern onderzoek. De jongen heeft inmiddels ander werk gevonden en beraadt zich nog op het doen van aangifte.
 
 
Bron: zibb.nl
 

Abonneer u op de gratis nieuwsbrief van flexmarkt.nl.
• Kennismaken met Flexmarkt: bestel nu ons introductieabonnement 3 nummers voor € 9,99.

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoudt mij
 



Sociale media

De LinkedIn-groep van Flexmarkt telt 5.700 leden. Kom ook in contact met branchegenoten of reageer op stellingen van de redactie.
Word lid van de Flexmarkt LinkedIn-groep »

Volg Flexmarkt op Twitter: @Flexmarktnl

Met de Flexmarkt nieuwsbrief ontvangt u iedere week het laatste nieuws, actuele arbeidsmarktcijfers en de laatste vacatures in uw mailbox. Meld u nu aan » 

- Portret van Adecco
- De Flexmarkt Omzetranglijst 2011

Nog geen abonnee?
Probeer 3 nummers voor € 9,99
.
Het abonnement stopt automatisch.