Unique Uitzendburo en TNO starten met MKB Marktmonitor

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
19-jun 2009
Unique Uitzendburo is in samenwerking met TNO een uitgebreid onderzoek gestart in het MKB. De hoofdvraag van deze MKB Marktmonitor 2009 is: hoe reageren ondernemers op de crisis en wat zijn hun toekomstverwachtingen?

Het onderzoek, waarin de impact van de crisis en de toekomstvisie van de ondernemer worden gemeten, is opgebouwd uit drie onderdelen. Er wordt eerst breed gekeken naar de bedrijfsmatige impact van de crisis. Hoe gaan ondernemers nu om met vernieuwingen, besparingen en investeringen. Welke lessen hebben zij geleerd van de crisis en wat doen ze om zo goed mogelijk uit de crisis te komen? En wat verwacht de MKB’er van de toekomst? Daarna wordt ingezoomd op het personeelsbeleid. Aan bod komt onder andere de omvang en samenstelling van het personeelsbestand en de functie-inhoud. Tot slot wordt de rol van het uitzendbureau onder de loep genomen en welke verwachtingen ondernemers hiervan hebben.

Met behulp van deze resultaten geeft Unique inzicht in de houding van ondernemers nu en de manier waarop ze zich voorbereiden op de toekomst. Ook ziet de ondernemer hoe zijn organisatie het doet ten opzichte van andere bedrijven in dezelfde branche of regio.

'Unique wil ondernemers laten ondernemen', aldus Michel de Lassacquère, algemeen directeur van Unique. 'Om te zorgen dat we ondernemers in deze tijd goed kunnen ondersteunen hebben wij samen met TNO de Marktmonitor ontwikkeld. De huidige markt is enorm turbulent en brengt ondernemers in een lastige positie. Wanneer we goed in kaart hebben waar de knelpunten precies liggen, kunnen we ondernemers optimaal ondersteunen en tevens inzicht geven in hoe andere bedrijven zich momenteel ontwikkelen.'

De resultaten van dit grootschalige onderzoek worden in oktober verwacht en vloeien voort uit ruim 4000 persoonlijke gesprekken met ondernemers.

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoudt mij
 



Sociale media

De LinkedIn-groep van Flexmarkt telt 5.700 leden. Kom ook in contact met branchegenoten of reageer op stellingen van de redactie.
Word lid van de Flexmarkt LinkedIn-groep »

Volg Flexmarkt op Twitter: @Flexmarktnl

Met de Flexmarkt nieuwsbrief ontvangt u iedere week het laatste nieuws, actuele arbeidsmarktcijfers en de laatste vacatures in uw mailbox. Meld u nu aan » 

- Portret van Adecco
- De Flexmarkt Omzetranglijst 2011

Nog geen abonnee?
Probeer 3 nummers voor € 9,99
.
Het abonnement stopt automatisch.