Hoe beïnvloed je klanten?

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
4 reacties
08-dec 2009
Hoe kunnen we bedrijven beïnvloeden en overtuigen met ons zaken te doen of in elk geval met ons in contact te blijven in deze tijd?

Van Goethem legt uit dat de invloed die je hebt op de ander, afhangt van het gevoel dat je oproept (ontspanning of verzet) en de mate van betrokkenheid van de ander (hoog of laag). De invloed die je hebt, vertaalt zich in de reactie van de ander: is deze positief, dan zal de ander volgen of meedenken. Is deze negatief, dan zal de ander afhaken of vechten.

 

 

 

 

 

Volgen

Zo’n 90% van de tijd vertoon je routinematig gedrag. Je maakt de hele dag keuzes zonder bewuste afweging. Zonder na te denken stap je uit bed, zet je de douche aan en smeer je een boterham. En gelukkig maar dat je dit op routine doet, want je hebt geen tijd om daar allemaal bij stil te staan. In routine ben je volgzaam. Het is eenvoudig om jou in deze stand te beïnvloeden. Dat gebeurt bij vrienden, autoriteiten of voorbeelden. Deze vertrouw je en overtuigen jou omdat ze je ontspannen. ‘Als hij het zegt, zal het wel kloppen’. Als je overtuigd raakt in deze stand, denk je niet na, maar stem je in.

Denken

Een ander een bewuste afweging laten maken, vraagt om een andere aanpak. Je richt je op de inhoud. Als je overtuigd raakt in deze stand, is dat door afwegen, mee te denken. Wat is nu het verschil tussen volgen en denken? Een voorbeeld: Je hebt oorpijn en gaat naar de huisarts. De huisarts schrijft druppels voor. Hij is een autoriteit. Je volgt als je zonder na te denken de druppels gebruikt.
Als je nu hoogbetrokken bent (omdat de druppels niet voor jezelf, maar voor je zoon van twee jaar zijn), kies je ervoor om er bewust over na te denken: je vraagt een second opinion aan, je belt je zus of je zoekt op internet.

Vechten

Dit gedrag ontstaat als de beïnvloede iets voorstelt of beweert dat tegen jouw verwachtingen of behoeften ingaat en niet klopt met jouw overtuigingen. Ben je hoog betrokken, dan ga je je verzetten. Denken is tijdelijk onmogelijk: hoe meer betrokken, hoe minder denken. Vechten kan er uit zien als: fel reageren, dreinen, weglopen, boos kijken.

Afhaken

Ook tegenwerkend gedrag is afhaken. Je vindt het niets, maar je bent te weinig betrokken om er energie aan te verspillen. ‘Ach, laat maar kletsen’.

Kortom:

• Overtuigen kan alleen als iemand ontspannen is;
• Overtuigen kan door volgen of door denken;
• Denken kan alleen als iemand ontspannen en betrokken is;
• Bij betrokkenheid kan een vechtreactie ontstaan, blijf daarom zorgen voor ontspanning.
 

Wat te doen?

1. Zorg dat de ander ontspant, door:
• Tijd en energie aan de ander te besteden.
• Vraag om hulp en stel vragen: het kunnen bieden van hulp of advies geeft de klant het gevoel dat hij ertoe doet, dat hij belangrijk is en kan zelfs een gevoel van macht geven. Macht en het hebben van controle ontspant.
• Wees nieuwsgierig: uit onderzoek blijkt dat we iemand sympathieker vinden naarmate we zelf langer aan het woord zijn. Onze nieuwsgierigheid kan de klant dus ontspannen.
• Geef naar behoefte: geef aandacht, zorg, bewondering, veiligheid op maat.
2. Betrek de ander:
• Noem het belang voor de ander.
• Gebruik argumenten die aansluiten bij wat de ander vindt of bij iets waar de meeste mensen het over eens zijn.
• Bewijs dat je begrijpt wat de ander zegt of vindt en honoreer dit.
• Verklein de afstand door te benadrukken waarover jullie het wel eens zijn.

Bron: Flexmarkt Magazine |nr 7-8|2009

4 Reacties

Ik ben sinds 1-11-2009 mijn eigen uitzendbureau begonnen. Moeilijk ja want het is echt een slechte tijd. ik probeer bedrijven te benaderen en ik krijg steeds een nee en verder geen reactie. Ik vraag mij af ligt het aan mij of moet ik het anders aanpakken.

groeten Phyllis
Phyllis Meewis @ 11-02-2010 11:24 uur
@Phyllis. We zijn op 2-02-2009 begonnen. "Koude" acquisitie heeft op dit moment geen nut. Bedrijven zijn die telefoontjes spuugzat (en terecht denk ik). Probeer onderscheidend (wat heb jij te bieden wat andere niet te bieden hebben) te zijn en ga zelf naar de bedrijven toe, werkt een stuk beter. En heb vooral heel veel geduld!
Boris Smits @ 22-02-2010 10:53 uur
Beste Phyllis,

Ook ik ben in 2009 mijn uitzendbureau gestart. Koude acquisitie werkt in mijn optiek momenteel vaak averrechts. Ben inderdaad onderscheidend. Zorg bijvoorbeeld dat je je klant al "kent" voordat je contact opneemt. Stuur geen algemene mails of bel met de vraag: kan ik langs komen? Werkt niet! Wat bij ons goed werkt, is concreet kandidaten onder de aandacht brengen die passen bij dat specifieke bedrijf (kandidaat met ervaring in hun branche). Maar wij boeken met name succes met "netwerken". Ga eens te rade wie je kent en wie jou werk zal gunnen. Sluit je aan bij ondernemersverenigingen en bezoek deze frequent. Levert niet altijd iets op na een eerste bezoek, maar zo bouw je een relatie op voor de toekomst. Succes!
miranda @ 25-02-2010 09:21 uur
Ik heb ook mijn eigen uitzendbureau. Nou, nieuwe klanten vinden is nu echt moeilijk hoor, omdat er zo veel uitzendbureaus in de buurt zijn, maar we moeten blijven proberen. Wat denken jullie? Voordat je naar 'n nieuwe klant gaat, eerst een afspraak maken of geen afspraak gewoon binnen lopen, wat werkt beter?
Anoeska @ 26-04-2010 14:19 uur

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoudt mij
 

Blader door Flexmarkt Magazine

Bekijk hieronder een virtueel exemplaar van Flexmarkt. Maak voordelig kennis met het blad. 3 nummers voor slechts €10. Introductieabonnement »