Uitzendbranche onder druk: 7 procent minder uitzenduren, HR-dienstverlening groeit niet in 2024

0

De uitzendbranche staat onder druk. Volgens de nieuwste sectorprognose van ABN AMRO is het aantal uitzenduren in 2023 met 7 procent gedaald. Voor HR-dienstverleners, waaronder uitzenders en detacheerders, wordt voor 2024 geen groei verwacht. Tegelijkertijd voorspelt ABN AMRO dat de totale zakelijke dienstverlening in 2025 met 1,5 procent zal groeien.

Personeelstekorten blijven grootste uitdaging

De belangrijkste rem op de groei is het personeelstekort. Uitzendbedrijven hebben moeite om voldoende kandidaten te vinden. Binnen de sector ‘zakelijke dienstverlening’ is het personeelstekort de grootste belemmering: volgens ondernemers is het aantal beschikbare werkzoekenden te klein om aan de vraag te voldoen.

Strengere handhaving op schijnzelfstandigheid

Vanaf 1 januari 2025 gaat de Belastingdienst strenger optreden tegen schijnzelfstandigheid. Vooral bij zzp’ers die sterk zijn ingebed in de organisatie of direct worden aangestuurd, kunnen werkgevers risico lopen op naheffingen. ABN AMRO raadt aan om dit risico te beperken, bijvoorbeeld door zelfstandigen in dienst te nemen of via detachering te werken.

Aantrekkelijk werkgeverschap als sleutel

Positief is dat het welzijn van werknemers in de zakelijke dienstverlening verbetert, mede dankzij een betere werk-privébalans.

Hoewel de uitzendsector te maken heeft met stevige tegenwind, liggen er kansen voor bureaus die zich aanpassen aan de nieuwe arbeidsmarkt en inspelen op veranderende regelgeving.

Bron: ABN AMRO – Sectorprognose Zakelijke Dienstverlening 2025

Lees ook: Welke eisen stelt WTTA in normenkader en waar moet een inspectie aan voldoen?

Over Auteur

Redacteur Flexmarkt

Reageren is niet mogelijk.