Mkb Limburg: gastarbeiders voorlopig niet nodig

0

De mkb in Limburg voelen nog niet een zo zwaar personeelstekort dat ze overwegen gastarbeiders in dienst te nemen. Ze zijn meer bezig met het overleven van de economische crisis dan met toekomstige problemen op de arbeidsmarkt.

Dit meldt Dagblad De Limburger.

Volgens directeur Nellie Verbugt van MKB-Limburg is dat misschien de reden voor de kleine belangstelling in een bijeenkomst over buitenlandse werknemers die deze week niet doorging. De Kamer van Koophandel had die bijeenkomst juist voor het mkb georganiseerd omdat de indruk bestond dat de ondernemers te zeer bezig zijn met de waan van de dag en ‘de ogen sluiten’ voor een personeelstekort in Limburg, dat volgens prognoses oploopt tot 32.000 in 2016.

Directeur Wil Houben van de KvK vertelt een De Limburger het "typisch” te vinden dat slechts twaalf mensen zich hadden aangemeld. Eerder zei hij in dezelfde krant over de mkb’ers: ‘Ik denk dat ze in slaap worden gesust door de onheilsprofeten van het UWV, die kenbaar maken dat in Nederland nog een half miljoen werklozen zijn. De ondernemers denken dat ze nog wat te kiezen hebben. Binnen enkele jaren is er niets meer te kiezen en moeten ze constateren dat ze de boot hebben gemist. Door hun lamlendigheid brengen ze het voortbestaan van hun onderneming in groot gevaar.’

Over Auteur

Reageer