Albert Heijn moet een uitzendkracht met terugwerkende kracht in vaste dienst nemen na een uitspraak van de kantonrechter in Den Haag.
Jarenlange inzet via uitzendconstructie
De zaak draait om een individuele werknemer die ruim zeven jaar via een uitzendconstructie werkte in een distributiecentrum van Albert Heijn. Volgens de rechter is in dit specifieke geval sprake van misbruik van recht, omdat de werknemer langdurig structureel werk verrichtte zonder uitzicht op een vast dienstverband.
De kantonrechter oordeelt dat de werknemer al sinds 2021 recht had op een arbeidsovereenkomst voor onbepaalde tijd bij Albert Heijn.
Nabetaling en herstel in functie
De uitspraak houdt in dat de werknemer moet worden hersteld in zijn functie en recht heeft op nabetaling van loon dat hij als vaste medewerker had moeten ontvangen. Volgens de rechter is het langdurig inzetten van een uitzendconstructie in deze situatie in strijd met de bedoeling van de wet.
Mogelijke bredere impact
Vakbond FNV spreekt van een belangrijke uitspraak en ziet deze als een signaal voor de arbeidsmarkt. Volgens de bond kunnen ook andere uitzendkrachten die langdurig via constructies werken zich mogelijk beroepen op vergelijkbare situaties. De NOS plaatst de zaak in de bredere discussie over het langdurig inzetten van flexibele arbeid voor structureel werk.
Lees ook: Easyflex wordt Official Training Partner van NAC