Albert Heijn heeft via een uitzendbureau Poolse jongeren ingehuurd om kerstpakketten in te pakken. Dit is niet uit te leggen, aldus staatssecretaris Krom van Sociale Zaken en Werkgelegenheid.
De Krom sprak op uitnodiging van het Platform Onderwijs, Werk en Inkomen (POWI) op de beurs Business Meets Twente, aldus de Twentse krant Tubantia.
‘Niet uit te leggen’
“Poolse jongeren die in Enschede voor Albert Heijn kerstpakketten inpakken terwijl we zelf een half miljoen werklozen hebben, dat is niet uit te leggen,” zei de staatssecretaris in een toespraak op de beurs.
‘Nederlandse jongeren niet gemotiveerd’
Albert Heijn wilde 105.000 kerstpakketten laten inpakken voor haar personeel en heeft daarvoor een uitzendbureau in Haaksbergen ingeschakeld. Het niet nader geduide uitzendbureau haalde vervolgens voor een paar weken veertig Poolse jongen naar Enschede om in te pakken. De eigenaar verdedigde zich in de krant en gaf aan dat werkloze jongeren uit Nederland niet gemotiveerd genoeg zijn om dergelijk werk te doen. Ze komen niet opdagen of haken af, aldus de eigenaar in de Twentse krant.
‘Werkweigering aanpakken’
Het kabinet wil strenger gaan optreden tegen werklozen die niet aan de slag willen en is bezig met plannen. De Krom: “We gaan werkweigering aanpakken. Wie geen zin heeft moet de uitkering kwijtraken of worden gekort. Er zijn op dit moment 133.000 vacatures, in sommige sectoren is nu al sprake van een structureel personeelstekort. Dat kan niet als er tegelijkertijd een half miljoen werkloos thuis zit.”