Actievoerders van de anarchistische organisatie de Vrije Bond hebben maandagochtend vergeefs geprobeerd het hoofdkantoor van uitzendbureau OTTO in Venray te bezetten.
De politie hield zeven actievoerders aan. Dat blijkt uit verklaringen van politie en de Vrije Bond maandagochtend.
De zeven werden vlak voor de demonstratie begon opgepakt omdat ze weigerden zich te legitimeren, aldus een woordvoerder van de politie. Onder hen was een Pool. Volgens de politie waren achttien activisten betrokken bij de actie.
De actievoerders eisten betaling van achterstallig loon en terugbetaling van een ‘absurde boete’ voor een bevriende werknemer. Ook eisten ze betere huisvesting voor de arbeiders, een lagere huur en afschaffen van een straf- en boetesysteem voor de OTTO-uitzendkrachten.
Directeur Frank van Gool van OTTO Workforce noemde het maandag in een reactie jammer dat de Vrije Bond niet met hem in gesprek wil. ‘In plaats daarvan schreeuwen de anarchisten wat’, zei hij.
Van Gool ontkent dat bij OTTO een systeem van boetes bestaat. ‘We geven wel waarschuwingen, en als dat na enkele malen niet helpt, wordt het contract niet verlengd’, zei hij. ‘We houden ons aan de regels die in Nederland gelden.’
Bij OTTO werken vierduizend mensen. Volgens Van Gool zijn de werknemers tevreden over OTTO. ‘We hebben een tevredenheidsonderzoek laten uitvoeren door een onafhankelijk bureau. We krijgen als eindcijfer een 7,6’, zei hij.